01-04-2021 eKurier | Szczecin/Region
Konkurs na obrazy z nici inicjatywą Schroniska dla Nieletnich

Polska Żegluga Morska nagrodziła

Kotwice, latarnie morskie, statki, delfiny, koniki morskie i inne marynistyczne motywy znalazły się na pracach wykonanych przez młodzież przebywającą w schroniskach dla nieletnich, zakładach poprawczych, ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Konkurs na obrazy z nici - techniką string art - to inicjatywa Schroniska dla Nieletnich przy ul. Modrej w Szczecinie. W tej artystycznej rywalizacji wzięło udział 11 placówek. Łącznie nadesłano 40 prac. Trzy najlepsze otrzymały nagrody od Polskiej Żeglugi Morskiej.

- Wspólnie z kolegami już od wielu lat realizujemy wiele przedsięwzięć związanych z edukacją morską - mówi Krzysztof Janikowski, wychowawca w internacie placówki przy ul. Modrej. - Uczestniczyliśmy w różnych szkoleniach, m.in. zdobywaliśmy patenty, które są potrzebne do tego, by też móc gdzieś wypłynąć z młodzieżą.

Wystrój ścian jednego z korytarzy utrzymany jest w klimacie marynistycznym. Znajdują się tam m.in. prace wychowanków.

- A teraz został zorganizowany ogólnopolski konkurs o tematyce morskiej - dodaje Alicja Kirkiewicz, dyrektor Schroniska dla Nieletnich w Szczecinie. - Ja tutaj pracuję dopiero od dwóch miesięcy, ale bardzo się cieszę, że pan wychowawca zainicjował ten konkurs. Okazało się, że zyskał duże zainteresowanie, a jest to pierwsza

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 01-04-2021Image
Trzecie miejsce
Image
Zwycięska praca
Image
Krzysztof Janikowski prezentuje pozakonkursowe prace wykonane techniką haftu matematycznego, nadesłane przez jedną z placówek.