08-04-2021 eKurier | Szczecin/Region
Spędzili setki godzin w błocie, zimnie, wśród komarów i kleszczy

Dla pięknych ujęć są gotowi do poświęceń

Dla pięknych ujęć są gotowi do poświęceń
- Cały materiał zbieraliśmy przez kilka lat, nieraz lecząc kontuzje i przeziębienia – opowiadają o trudach fotografowania autorzy albumu „Życie w Dolinie Odry”. Z lewej Piotr Piznal, z prawej Piotr Rosiński. Fot. Zbigniew WŁODARCZYK

Pochodzący z ziemi gryfińskiej dwaj miłośnicy fotografii przyrodniczej przygotowują album zatytułowany „Życie w Dolinie Odry". Znajdą się w nim najpiękniejsze zakątki dolnego biegu Odry na terenie powiatu gryfińskiego. Oprócz zdjęć album będzie zawierał wkładkę multimedialną z przyrodniczymi wideoklipami i autorską muzyką.

Dwójkę dobrych znajomych połączyła wielka pasja. Jest nią fotografia przyrodnicza. Piotr Rosiński z Dębogóry i Piotr Piznal z Gryfina swoim albumem „Życie w Dolinie Odry" chcą zwrócić uwagę na piękno tego regionu.

- Mamy zapał i chyba ciut tego czegoś, co pozwala nam wyłowić te drobne niuanse w otaczającym nas świecie, które świadczą o wyjątkowości fotografii - mówią fotografowie. - Spędziliśmy niezliczone liczby godzin w błocie, zimnie i brudzie, wśród komarów, kleszczy i pijawek tylko po to, żeby zrobić to jedno dobre zdjęcie. Nie są nam straszne kilometry marszu i noszenia ciężkiego sprzętu. Pasja dodaje nam skrzydeł.

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 08-04-2021Image
Ujęcie zwykłej, polnej sadzawki. Fot. Piotr PIZNAL
Image
Zachód słońca podczas tegorocznej zimy w Gryfinie Fot. Piotr PIZNAL