27-04-2021 eKurier | Sport

Oceny piłkarzy Pogoni

Oklaski

Michał Kucharczyk - bardzo aktywny w ofensywie; oddał najwięcej strzałów spośród piłkarzy obu drużyn (5, w tym 3 celne); 3-krotnie dryblował i miał jedno dokładne podanie kluczowe.

Solidna Ligowa

Dante Stipica - z trzech strzałów w światło bramki obronił jeden bardzo groźny, ale najważniejszego nie zdołał odbić ani złapać.

Jakub Bartkowski - przebiegł najdłuższy dystans spośród szczecinian (11,48 km).

Luís Mata - dokładnie podawał i miał dwa udane dryblingi; 100-procentowa skuteczność w pojedynkach główkowych; wykonał najwięcej sprintów spośród piłkarzy obu drużyn (19).

Adrian Benedyczak - nie bał się ostrych starć ze starszymi i silniejszymi fizycznie rywalami; najszybszy na boisku (33,15 km/godz); 3 strzały, w tym jeden celny; dokładne podanie kluczowe i nieudany drybling.

Tomás Podstawski - z doliczonym czasem zagrał niespełna dziesięć minut, ale próbował poderwać zespół do walki i był bliski wyrównania.

Średnia ligowa

Kóstas Triantafyllópoulos - nie upilnował strzelca decydującej bramki; przegrał ponad połowę pojedynków, a gorzej prezentował się w powietrznych niż na ziemii; próbował zrehabilitować się w ofensywie i był dość aktywny, ale dwukrotnie strzelał niecelnie, raz dryblował i miał dokładne podanie kluczowe.

Mariusz Malec - przegrał ponad połowę pojedynków; oddał jeden celny strzał; dokładnie podawał.

Kamil Drygas - oddał aż 4 strzały, ale tylko jeden celny; miał jedno podanie kluczowe, ale niedokładne; dwukrotnie udanie dryblował.

Luka Zahovič - oddał 3 strzały, ale niecelne; miał też 3 podania kluczowe, ale tylko jedno dokładne.

Damian Dąbrowski - miał swój udział w straconej bramce; z 14 pojedynków wygrał tylko 6; 2 niecelne strzały i niedokładne podanie kluczowe.

Rafał Kurzawa - nie jest jeszcze przygotowany na rozgrywanie 3 meczów w tygodniu, więc zanotował słabszy występ; bez strzałów, a z 4 podań kluczowych tylko jedno dokładne; miał 2 udane dryblingi.

Występ zaliczony

Kacper Smoliński - grał tylko kwadrans, ale zdołał oddać dwa strzały, niestety niecelne; 100-procentowa celność podań.

Santeri Hostikka - grał 11 minut; jedno niedokładne podanie kluczowe…

Mariusz Fornalczyk - grał 11 minut; dwa dryblingi, w tym jeden udany.

Oj popraw się

Sebastian Kowalczyk - nie oddał żadnego strzału; dwukrotnie nieudanie dryblował; stoczył zaledwie 5 pojedynków, w których tylko raz zwyciężył; miał za to dokładne podanie kluczowe.

Przy ocenach piłkarzy wykorzystaliśmy oficjalne statystyki Ekstraklasy SA.

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 27-04-2021