28-04-2021 eKurier | Szczecin/Region
Kolejna zdalna sesja

Długa debata nad zmianami w budżecie

Długa debata nad zmianami w budżecie
Fot. archiwum

Czwarta w tym roku zdalna sesja Rady Miasta Szczecin rozpoczęła się minutą ciszy, którą uczczono pamięć m.in. niedawno zmarłej Krystyny Łyczywek, uczestniczki powstania warszawskiego i pionierki Szczecina oraz ofiar pożaru w „Kaskadzie", do którego doszło 40 lat temu. Radni zajmowali się we wtorek (27 kwietnia) między innymi projektem uchwały nad zmianami w budżecie na 2021 rok.

Prezydent Piotr Krzystek poinformował o zakażeniach SARS-CoV-2 w naszym mieście. Od początku pandemii w Stolicy Pomorza Zachodniego odnotowano 34 191 zakażeń. Liczba zgonów to 513.

- Niestety liczba zgonów w Szczecinie jest zauważalna i większość z nich to 2021 rok - podkreślił prezydent P. Krzystek. - To budzi pewne obawy. Liczymy natomiast, że liczba zakażeń w Szczecinie i w Polsce będzie cały czas malała. W ostatnich dniach na szczęście mamy do czynienia z jej spadkiem.

Większość radnych zaakceptowała projekt uchwały w sprawie nadania nazwy urzędowej parkowi na Gumieńcach. Będzie to teraz Park Adiny Blady-Szwajger, która była lekarką w szpitalu pediatrycznym w getcie warszawskim, łączniczką Żydowskiej Organizacji Bojowej i uczestniczką powstania

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 28-04-2021