04-05-2021 eKurier | Szczecin/Region
„Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa”

Posypały się mandaty

Posypały się mandaty
Od 1 do 25 kwietnia br. szczecińscy policjanci przeprowadzili w placówkach handlowych i środkach transportu ponad 3 tysiące kontroli. Fot. Mirosław WINCONEK

Od dłuższego czasu głównym sposobem ochrony przed koronawirusem są maseczki. Nie można korzystać z przyłbic, szalików czy chust. Obowiązek zasłaniania twarzy i ust obowiązuje w całym kraju. W ostatnim czasie mamy do czynienia z nieco cieplejszymi dniami. Szczecinianie chętniej wychodzą na ulice miasta. Niestety, nie wszyscy mieszkańcy przestrzegają zasad bezpieczeństwa.

Policjanci kontrolują przestrzeganie przepisów w zakresie obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu społecznego w przestrzeni publicznej, w środkach transportu zbiorowego oraz w punktach handlowych.

Od 1 do 25 kwietnia br. szczecińscy policjanci przeprowadzili ponad 3 tysiące kontroli miejsc przestrzeni publicznej.

- Kontrole te zakończyły się skierowaniem blisko 200 wniosków o ukaranie do sądu oraz nałożonym blisko 1,5 tysiącem postępowań mandatowych - poinformowała mł. asp. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - W prawie 70 przypadkach policjanci pouczyli osoby, wobec których podjęto interwencje.

W tym samym okresie w placówkach handlowych i środkach transportu policjanci przeprowadzili ponad 3 tysiące kontroli, nakładając ponad 100 mandatów karnych oraz kierując blisko 20 wniosków o ukaranie do sądu.

- W 8 przypadkach policjanci pouczyli osoby, wobec których podjęto interwencje - mówi mł. asp. Ewelina Gryszpan.

Przypomnijmy, że decyzją rządu od 15 maja maseczki najprawdopodobniej nie będę musiały być noszone na świeżym powietrzu, pod warunkiem zachowania dystansu. W zamkniętych pomieszczeniach nakaz zakrywania ust i nosa nadal będzie obowiązywał.

(KK)

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 04-05-2021