04-05-2021 eKurier | Kultura
PATRONAT KURIERA

Baletowa rywalizacja tuż-tuż

Baletowa rywalizacja tuż-tuż
Primabalerina Ewa Głowacka będzie patronką nagrody specjalnej podczas międzynarodowego konkursu baletowego Golden Pointe Shoes. Fot. archiwum Ewy Głowackiej

Wystartowała rekrutacja do prestiżowego międzynarodowego konkursu baletowego Golden Pointe Shoes (dotąd używano nazwy Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy"), organizowanego przez Fundację Balet. Wydarzenie dedykowane jest absolwentom szkół baletowych z całego świata, którzy rywalizują o miano najlepszego tancerza, a także główną nagrodę o wartości 5 tys. euro. XIV edycja konkursu rozpocznie się 18 czerwca br. i potrwa trzy dni. Dotychczas gala konkursowa odbywała się w Szczecinie, jednak z powodu pandemii organizacja i finał przeniesione zostały do internetu.

Wyrwać z matni epidemii

Już od początku kwietnia absolwenci szkół baletowych z całego świata mogą zgłaszać się do startu w XIV edycji konkursu Golden Pointe Shoes. Do tej pory swój udział potwierdziło już 8 szkół, a wśród nich placówki z: Bytomia, Gdańska, Łodzi, Poznania i Warszawy, a także Pragi (Czechy), Drezna (Niemcy) i Mediolanu (Włochy). Młodzi tancerze mają czas do 5 czerwca br., żeby wysłać swoje zgłoszenie i przygotować materiał konkursowy w postaci 3 nagrań filmowych.

- Każdego roku wielu uzdolnionych młodych ludzi na całym świecie kończy szkoły baletowe. To bardzo

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 04-05-2021