04-05-2021 eKurier | Szczecin/Region
Za nami trzy świąteczne dni

Największa i najpiękniejsza biało-czerwona!

Największa i najpiękniejsza biało-czerwona!
Gigantyczna flaga została wciągnięta na latarnię morską w Świnoujściu już po raz ósmy. Tym razem gigant miał 640 metrów kwadratowych. Fot. Bartosz TURLEJSKI

W sobotę obchodziliśmy Święto Pracy, w niedzielę - Dzień Flagi, a wczoraj - Święto Narodowe Trzeciego Maja. Uroczystości z powodu pademii koronawirusa były skromniejsze i odbywały się z zachowaniem koniecznych obostrzeń.

Lewica uczciła 1 Maja

W Święto Pracy Dariusz Wieczorek, Małgorzata Prokop-Paczkowska, członkowie zachodniopomorskiej Lewicy oraz Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych złożyli kwiaty pod pomnikiem Czynu Polaków w Szczecinie. - W tym dniu na całym świecie spotykają się ludzie mający serce po lewej stronie. Spotykają się, aby uczcić tych, którzy wcześniej walczyli o pracę - mówiła posłanka Małgorzata Prokop-Paczkowska.

Małgorzata Prokop-Paczkowska podkreśliła, że lewica w Polsce od lat „walczy o godne miejsca pracy, wynagrodzenie, urlop czy możliwość godnego chorowania".

- Składamy odpowiednie projekty ustaw. W kampanii wyborczej mówiliśmy, że minimalna emerytura powinna wynosić 1600 złotych. Chcemy także emerytury stażowej, likwidacji umów śmieciowych. Ani PO, ani PiS tego nie zrobili. Ludzie są ciągle wyzyskiwani na umowach śmieciowych. Chcemy silnych związków zawodowych, które walczą o prawa pracownicze. To są nasze priorytety. Chcemy też, aby ludzie nie musieli się bać, że podczas choroby dostaną 80 procent wynagrodzenia. Należy im się 100 procent - mówiła posłanka.

Dariusz Wieczorek pokreślił, że to za czasów rządu Leszka

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 04-05-2021Image
Fot. Bartosz TURLEJSKI
Image
To i tak nie wszyscy z bardzo wielu osób, które zaangażowały się w tym roku w inicjatywę. Co roku w Świnoujściu na tutejszej latarni morskiej wolontariusze wywieszają gigantyczną biało-czerwoną flagę. Fot. Bartosz TURLEJSKI