04-06-2021 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Dąb nie szuka rywali

Kibice są najważniejsi

Kibice są najważniejsi
Tomasz Pluciński od roku jest prezesem MKS Dąb Dębno. Fot. archiwum

Rozmowa z Tomaszem Plucińskim, prezesem Dębu Dębno

Dąb Dębno jest obecnie liderem w piłkarskiej Klasie Okręgowej (Grupa 2), a o rozmowę poprosiliśmy prezesa klubu Tomasza Plucińskiego.

- Czy klub jest gotowy organizacyjnie i finansowo na awans do IV ligi?

- Jestem prezesem MKS Dąb Dębno od roku, a od pięciu lat tworzę i kieruję Uczniowskim Klubem Sportowym w Dębnie. Właśnie kilka dni temu minął rok od przejęcia przez nas klubu, co nie jest za długim okresem na zbudowanie wzorowego projektu, ale przez ten czas wydarzyło się tak wiele pozytywnych i zaskakujących dla nas rzeczy, że mogę bez wahania stwierdzić, że jesteśmy gotowi do gry w IV lidze.

- Z czego utrzymuje się MKS Dąb Dębno?

- Obecnie głównym sponsorem jest Miasto Dębno reprezentowane przez burmistrza Grzegorza Kulbickiego, który tak naprawdę namówił mnie na wejście do tego projektu. Obecnie po roku pracy mamy już kilkunastu sponsorów zrzeszonych w Klubie Biznesu MKS. Uzdrowienie finansów jest ważnym elementem naszej pracy.

- Jak wygląda szkolenie młodzieży w waszym klubie?

- Całe szkolenie dzieci i młodzieży od pięciu lat odbywa się w UKS Dębno, obecnie mamy około 200 dzieci i 12 trenerów. Od przyszłego sezonu nastąpi podział dzieci. Do wieku młodzika pozostaną w UKS

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 04-06-2021