14-06-2021 eKurier | Szczecin/Region
Śladem naszych publikacji

Szansa dla Wzgórza Napoleona

Szansa dla Wzgórza Napoleona
Wzgórze Napoleona potrzebuje rewitalizacji. To znacząca historycznie i ciekawa przestrzeń, której trzeba pomóc. Fot. Arleta NALEWAJKO

„Kurier" niedawno zwrócił uwagę na zaniedbany ślad historii - Wzgórze Napoleona. Mając nadzieję, że wreszcie zostanie zrewitalizowane malownicze miejsce na styku Pogodna i os. Zawadzkiego-Klonowica o wyjątkowo barwnej - nawet jak na realia Szczecina - przeszłości. Jest na to szansa: za sprawą projektu nr 8, zgłoszonego do nowej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

To projekt lokalny - dla obszaru Pogodno, Łękno. Oznaczony w kategorii zabytki. Natomiast zgłoszony do realizacji w ramach SBO 2022 przez radnego Patryka Jaskulskiego (Koalicja Obywatelska).

- Przyznaję, do opracowania tego projektu zainspirował mnie artykuł w „Kurierze". Pojechałem na miejsce i stwierdziłem, że to ciekawa przestrzeń, której trzeba pomóc. Tym bardziej że zarówno wzgórze, jak i znajdująca się na jego szczycie kolumna są objęte ochroną Miejskiego Konserwatora Zabytków i stanowią świadectwo bogatej historii ziem szczecińskich - mówi radny Patryk Jaskulski.

Wzgórze jest położone opodal odnowionego parku

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 14-06-2021Image
Fot. Arleta NALEWAJKO
Image
Fot. Arleta NALEWAJKO
Image
Fot. Arleta NALEWAJKO