14-06-2021 eKurier | Szczecin/Region
Zamiast The Tall Ships Races

Żeglarski Szczecin zaprasza

Na przełomie lipca i sierpnia szczecińskie nabrzeża wypełnią się żaglowcami oraz jachtami, które spłyną do miasta po rejsie na Bałtyku. Przypomnijmy, że sytuacja pandemiczna sprawiła, iż tradycyjne regaty The Tall Ships Races zostały odwołane. Mimo to Szczecin zaprasza na wydarzenie Żagle 2021.

W porozumieniu z innymi portami Szczecin przygotowuje niezależne Regaty Bałtyckie i duże rodzinne wydarzenie na lądzie. Żagle 2021. Żeglarski Szczecin to wydarzenie o charakterze morskim, które ma zbliżyć mieszkańców i turystów do żeglarskiego świata.

Regaty Bałtyckie odbędą się w dniach 16.07-01.08 br. Żaglowce rozpoczną swoje zmagania w Tallinie, skąd popłyną do litewskiej Kłajpedy i zakończą swoje zmagania w Szczecinie.

Dodatkowo w ramach wydarzenia Żagle 2021 przygotowano kilka atrakcji, a wśród nich: strefa dziecięca ze spektaklami, warsztatmi tanecznymi, morskimi animacjami; Festiwal Smaków Food Trucków; wesołe miasteczka, craft beer zone, czyli nowe wydarzenie ze strefą piw kraftowych.

Wśród atrakcji zaplanowano także Jarmark pod Żaglami. Odwiedzający znajdą w nim m.in. stoiska z pamiątkami marynistycznymi, potrawami i oryginalnymi wyrobami. Natomiast w Miejskiej Stefie Letniej na uczestników wydarzenia czekać ma szereg atrakcji, imprez i animacji.

(KaNa)

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 14-06-2021