17-06-2021 eKurier | Kurier Plus
Promem lub statkiem białej floty

Rejsy dalsze i bliższe

Rejsy dalsze i bliższe
„Kamperowy zawrót głowy”, czyli rejsy z 35-procentową zniżką, to nowość w podróżach do Skandynawii. Fot. Unity Line

Zbliżają się wakacje, pandemia zdaje się ustępować, więc warto pomyśleć o podróżach. Unity Line - spółka z Grupy PŻM - oferuje zarówno rejsy promami przez Bałtyk na linii Świnoujście - Ystad, jak i niedalekie wycieczki wodne statkami białej floty: po wodach szczecińskich oraz na trasie Szczecin - Świnoujście.

Trzeba pamiętać, że do 30 czerwca br. obcokrajowcy wjeżdżający do Szwecji są zobowiązani do okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19. Test nie może być starszy niż 48 godzin. Z kolei przy wjeździe do Polski do 25 czerwca jest wymóg posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19 lub odbycie kwarantanny domowej. Planując podróż, lepiej wcześniej sprawdzić (na stronie www.unityline.pl), czy i jakie restrykcje obowiązują.

Można się wybrać w podróż do Ystad lub na dłuższą wycieczkę po Szwecji albo jeszcze dalej, zorganizowaną wspólnie z Unity Line. Strategiczną trasą przewoźnika jest ta prowadząca ze Świnoujścia do Ystad. Prom „Polonia" przepływa ją w nieco ponad siedem godzin. A co dalej? Można pozostać w Szwecji na jeden dzień i odkryć uroki malowniczego Ystad lub skorzystać z oferty wycieczek i wyruszyć dalej - np. do Malmö, Lund czy Kopenhagi, a także na Bornholm.

Propozycje aktualnych wycieczek do Skandynawii są dostępne w e-sklepie: www.skandynawskiepodroze.pl.

Od 1 maja Unity Line ma

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 17-06-2021Image
„Skania” jest obok „Polonii” najchętniej wybieranym przez pasażerów promem Unity Line. Fot. Elżbieta KUBOWSKA
Image
Statki białej floty zapraszają na wycieczki po szczecińskim porcie, ale też na nieco dalsze rejsy. Fot. Ryszard PAKIESER