29-07-2021 eKurier | Szczecin/Region
Magistrat „wybił piłkę” do wykonawcy

Gra w zielone – ceną setki drzew Szczecina

Gra w zielone – ceną setki drzew Szczecina
Fot. Arleta NALEWAJKO

Już nie chodzi o usunięcie 155 drzew - jak w pierwszym wniosku o wycinkę wnosili urzędnicy miasta. Teraz się okazuje, że w kolizji z planowaną budową przedszkola przy ul. Przygodnej jest aż 425 drzew.

Procedowanie wniosku o wycinkę, złożonego przez konsorcjum firm działających z upoważnienia Gminy Miasto Szczecin, właśnie rozpoczął Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Plan wycinki setek drzew przy ul. Przygodnej od miesięcy ogniskuje uwagę nie tylko lokalnej społeczności, budząc społeczny sprzeciw na skalę w Szczecinie dotychczas niespotykaną. Ich przejawem były nie tylko petycje do prezydenta oraz miejskich radnych, czy marsz sprzeciwu.

TAK dla przedszkola - NIE dla zniszczenia zieleni

Szczecinianie chcą budowy przedszkola na Gumieńcach, ale nie kosztem tak radykalnej ingerencji w tutejszą zieleń. Dlatego dla tej ważnej inwestycji celu publicznego wskazują inną lokalizację - również przy ul. Przygodnej, tyle że na niezadrzewionym terenie łąkowym w bliskości ul.

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 29-07-2021Image
Plan wycinki setek drzew przy ul. Przygodnej od miesięcy ogniskuje uwagę nie tylko mieszkańców Gumieniec. Fot. Arleta NALEWAJKO
Image
Fot. Arleta NALEWAJKO
Image
Plan wycinki drzew budzi społeczny sprzeciw. Fot. Arleta NALEWAJKO
Image
Szczecinianie chcą budowy przedszkola na Gumieńcach, ale nie kosztem tak radykalnej ingerencji w tutejszą zieleń. Fot. Arleta NALEWAJKO