30-07-2021 eKurier | Kurier Plus
Plany urzędu wzbudzają kontrowersje

Na Posejdonie też będzie „city”?

Na Posejdonie też będzie „city”?
Trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego osiedla Posejdon na lewobrzeżu Świnoujścia. Pojawił się wniosek jednego z przedsiębiorców dotyczący 40-metrowej budowli. Planiści są na „tak”. Mieszkańcy – niekoniecznie.

Sprzeciw części mieszkańców Świnoujścia wywołują pomysły urzędników na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego osiedla Posejdon. Największe kontrowersje związane są z planami budowy trzech budynków, a przede wszystkim czterdziestometrowej dominanty.

Przypomnijmy, że osiedle Posejdon to to, które znajduje się w pobliżu granicy. Ulicą Wojska Polskiego dojeżdżamy do przejścia Świnoujście - Ahlbeck. To tutaj m.in. znajduje się sławetne przygraniczne targowisko określane mianem Ulicy Sezamkowej. I właśnie ten rejon Uznamu ma zmienić swoje oblicze. Czy na lepsze?

Projektantką planu jest architekt Małgorzata Cymbik. Niedawne spotkanie w Miejskim Domu Kultury w tej sprawie skończyło się kłótnią między mieszkańcami a urzędnikami. Na terenie należącym do świnoujskiego przedsiębiorcy planiści chcą umożliwić budowę

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 30-07-2021