26-08-2021 eKurier | Szczecin/Region
W szczecińskich szkołach trwają przygotowania

Szczepienia uczniów od września

Szczepienia uczniów od września
Obecność rodzica podczas szczepienia dziecka nie jest wymagana, ale może być on obecny. Fot. ZUW

Lekcjami informacyjnymi dla rodziców oraz tygodniem przygotowania do szczepień będą poprzedzone szczepienia uczniów, które ruszają 13 września br. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny dotyczący ich organizacji. Uczniowie będą mogli przyjąć szczepionkę zarówno na terenie placówek oświatowych, jak i w istniejącej bazie punktów szczepień. Lokalizacja punktów części szczecińskich szkół jest nadal dyskutowana.

W ubiegłym tygodniu szkoły otrzymały pakiet informacji dotyczący organizacji szczepień. Zawiera on obowiązki i zadania dyrekcji szkoły. Placówki powinny m.in. zorganizować zajęcia dla uczniów oraz spotkania informacyjno-edukacyjne z rodzicami. Będą one przeprowadzane od 1 do 5 września.

- Lekcje wychowawcze, na których przekazywane będą informacje dotyczące szczepień, przeprowadzone zostaną w formie pogadanek oraz prezentacji - poinformowała Joanna Czyż, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Szczecinie.

Kolejny obowiązek to zebranie od rodziców deklaracji wyrażających chęć zaszczepienia dziecka. Zgody należy złożyć w terminie 6.09-12.09. Następnym etapem będzie przeprowadzenie szczepień, które potrwają od 13 do

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 26-08-2021