07-09-2021 eKurier | Kultura
W szczecińskim Klubie Delta

Dokumenty z hitowej półki

Dokumenty z hitowej półki
83-letni Sergio wygrywa casting na agenta, którego zadaniem jest przeniknięcie do domu spokojnej starości i zdawanie raportów z poziomu opieki nad pensjonariuszami Fot. Millenium Docs Against Gravity

Millennium Docs Against Gravity to jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie. Impreza ta już trwa w siedmiu miastach: Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Lublinie i Bydgoszczy. W Szczecinie z kolei odbędzie się, od piątku (10 września) do niedzieli, „Weekend z Festiwalem MDAG". Wtedy będzie można obejrzeć część dokumentów z niejako „hitowej półki" festiwalu. To będą produkcje z tego albo ubiegłego roku, często nie do zobaczenia nigdzie poza imprezami filmowymi. Prezentacje zaplanowane są w Klubie Delta przy ul. Racławickej 10. To będą dwa seanse dziennie - o godz. 17.30 i 19.30.

Gorbaczow i piękny Tadziu

Jakie zatem filmy zostaną pokazane podczas weekendu?

- Weekend z Millennium Docs Against Gravity to filmowe spotkania z ludźmi niezwykłymi. W programie m.in. obraz o „najpiękniejszym chłopcu świata" czy zaklinaczce rekinów, a także kameralna rozmowa z 89-letnim Michaiłem Gorbaczowem. Widzowie odwiedzą również Stambuł, po którym oprowadzać ich będą… bezdomne psy. W nominowanym do Oscara „Śledztwie w domu spokojnej starości" zajrzą do domu spokojnej starości, w którym 83-letni Sergio zostaje szpiegiem i bada, czy jego pensjonariusze są dobrze traktowani. Wreszcie w „Polaków portrecie własnym" będzie można podejrzeć rodaków za ścianami domów i mieszkań - czyli polska rzeczywistość pandemiczna w soczewce - informuje Kinga Rabińska, kierownik działu promocji i organizacji imprez Klubu Delta - filii Miejskiego Ośrodka Kultury.

W piątek (10 września)

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 07-09-2021Image
Główna bohaterka filmu „Tańcząca z rekinami” Valerie Taylor Fot. Millenium Docs Against Gravity