10-09-2021 eKurier | Kultura
Z KSIĘGARSKIEJ PÓŁKI

W filmowym towarzystwie

W filmowym towarzystwie
Fot. Wydawnictwo Marginesy

Monika GAPIŃSKA

Zapisać się w historii kina - o tym marzy każdy początkujący aktor i reżyser. Udało się to bohaterom właśnie wydanych książek albo tym, którzy sami je napisali. To wyjątkowe osobowości, utalentowani ludzie, artyści o biografiach, które mogłyby stać się bazą scenariuszy filmowych. W ich towarzystwie warto spędzić wiele jesiennych wieczorów - polecam!

Marylin Monroe

Na początek dobra wiadomość: znakomita książka o Marylin Monroe pt. „Blondynka", która właśnie została wznowiona, została zekranizowana. Gwiazdę Hollywood zagrała wschodząca gwiazdka kina, Kubanka Ana de Armas. Czas na złą wiadomość: niestety, nie zobaczymy tej adaptacji w tym roku, ale dopiero w przyszłym. Pandemia spowodowała spore opóźnienia w realizacji filmu. Zatem jest jeszcze sporo czasu na to, by przeczytać książkę przed wizytą w kinie. Warto!

Za „Blondynkę" Joyce Carol Oates nominowana była do nagrody Pulitzera. Zresztą ta urodzona w 1938 roku amerykańska pisarka, eseistka i poetka od dawna już wymieniana jest wśród kandydatów do Literackiej Nagrody Nobla. Sławę i uznanie przyniosły jej takie powieści, jak „Amerykańskie apetyty", „Bestie", „Córka

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 10-09-2021Image
Fot. Wydawnictwo Bellona
Image
Fot. Wydawnictwo Znak
Image
Fot. Wydawnictwo Marginesy