08-09-2021 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Świt drugą siłą w Szczecinie i województwie

Sportowo w czołówce, infrastrukturalnie dno…

Sportowo w czołówce, infrastrukturalnie dno…
Tak wygląda wizualizacja nowego stadionu na Skolwinie. Fot. archiwum

Przed miesiącem wystartowały rozgrywki piłkarskiej III ligi, a województwo zachodniopomorskie reprezentuje w nich 6 klubów, w tym najwyżej notowany obecny wicelider Świt Skolwin, który dziś o godz. 17 na swym stadionie w wojewódzkich derbach zmierzy się z Bałtykiem Koszalin.

Klub z północnego Szczecina od kilku sezonów znajduje się w ścisłej czołówce rozgrywek i regularnie walczy o awans na szczebel centralny, choć na razie bez powodzenia. Obecnie drużyna rozgrywająca swoje mecze na osiedlu Skolwin jest nie tylko drugą siłą piłkarską w Szczecinie, ale także w całym województwie. Niestety za wynikami sportowymi nie idzie infrastruktura, a konkretnie stadion, który wciąż nie może doczekać się przebudowy.

Skolwin na szarym końcu

Świt rywalizuje skutecznie w lidze z takimi zespołami jak występujące przed laty w ekstraklasie Zawisza Bydgoszcz i Bałtyk Gdynia czy z Elaną Toruń lub Olimpią Grudziądz. Stadiony, na których rozgrywają mecze wymienione kluby a obiekt przy ulicy Stołczyńskiej 100, na którym zawody w roli gospodarza rozgrywa Świt, dzieli przepaść pod każdym względem. Trudno oczywiście porównywać osiedle Skolwin do dużych ośrodków miejskich, jednak obiekt Świtu pozostaje daleko z tyłu również za pozostałymi uczestnikami rozgrywek ze znacznie mniejszych miejscowości, jak chociażby: Gniewino, Kleczew, Janikowo czy Jarocin. Niemal wszystkie obiekty w III lidze dysponują zadaszonymi trybunami, a duża część z nich również sztucznym oświetleniem bądź są w trakcie gruntownej modernizacji, jak chociażby obiekt beniaminka Kluczevii Stargard. Tymczasem w stawce 18

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 08-09-2021Image
Fot. archiwum