14-09-2021 eKurier | Szczecin/Region
Akcja edukacyjna KAS

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”
Fot. Mirosław KWIATKOWSKI

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wznawia ogólnopolską akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu i uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. W poprzednich edycjach akcji zorganizowano ponad 1,6 tys. spotkań w szkołach. Wzięło w nich udział prawie 110 tys. osób. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

- Akcja „Hazard? Nie daj się wciągnąć!" jest dobrym i potrzebnym działaniem profilaktycznym. Edukacja młodych ludzi to bardzo ważne zadanie, a nielegalny hazard to problem nie tylko dla naszej służby, która go zwalcza. Dotyczy on przede wszystkim ludzi uzależnionych, ich rodziny i przyjaciół. Naszą akcją chcemy pokazać, z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się udział w grach hazardowych i przed nimi przestrzec - podkreśla szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

Akcję honorowym patronatem objął Minister Edukacji i

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 14-09-2021Image
Akcja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na takie kwestie, jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier hazardowych wśród dzieci i młodzieży. Fot. Marek KLASA
Image
Fot. Paulina SIKORA