10-09-2021 eKurier | Kurier Plus
Składają się sportowcy, artyści, dziennikrze, osoby prywatne

Pomoc, która rozgrzewa serca

Pomoc, która rozgrzewa serca
Fot. Mirosław MOROZ

Trzynaście koncentratorów tlenu, cztery asystory kaszlu oraz dwanaście ciśnieniomierzy zegarowych to tylko plon jednej tegorocznej zbiórki od Rotary Club Szczecin. Od 2007 roku, kiedy organizacja zaczęła wspomagać Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych sprzęt medyczny i paczki żywnościowe liczone są w setkach tysięcy złotych. To niejedyna organizacja wrażliwa na pomoc chorym dzieciom - lista darczyńców z otwartymi sercami dla hospicyjnych rodzin jest bardzo długa.

Długotrwała walka z chorobą jest dla pacjentów i ich rodzin poważnym obciążeniem finansowym, dlatego pomoc różnych organizacji i osób prywatnych jest dla nich ważna i potrzebna. Hospicyjna fundacja jest jednym z wielu przyjaciół wspieranych cyklicznie przez wiele instytucji. Na dodatek ta niezwykła więź jest bardzo mocno doceniana przez obie strony.

- Rotary Club Szczecin pomaga nam od samego początku istnienia hospicjum. Wiosną tego roku sfinalizowany został projekt rotarian nie tylko z Polski, ale i z Niemiec i USA „Global Grant", dzięki któremu mogliśmy zakupić na potrzeby naszych

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 10-09-2021