09-09-2021 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA V liga niemiecka

Polska kolonia w Torgelow

Polska kolonia w Torgelow
Patryk Gawiński zamienił Jezioraka na Torgelower. Fot. archiwum

Torgelow to miejscowość w Niemczech oddalona od Szczecina o 60 km. Można tam dojechać samochodem w nieco ponad godzinę. Jest tam również klub piłkarski, Torgelower FC Greif, w którym obecnie występuje aż 11 Polaków i to głównie z naszego województwa. W innych przygranicznych klubach także jest sporo naszych rodaków. Czy to dobrze, że nasi zawodnicy tam grają? Sprawa dyskusyjna. Piłkarze różnie motywują swoje przygraniczne transfery, ale nie oszukujmy się, że podstawowa sprawa, to wypłaty w euro. Przyjrzyjmy się, jak przygraniczne saksy wyglądają w praktyce.

W zespole z Torgelow występują: Paweł Bielecki, Adrian Skorb, Marcin Mista (kapitan), Jakub Hilicki, Mateusz Sobolczyk, Mateusz Kosacki, Jakub Klimko, Marcin Juszczak, Patryk Galoch, Przemysław Brzeziański i Patryk Gawiński, z którym postanowiliśmy porozmawiać. Trenerem również jest Polak - Dariusz Buciński, a fizjoterapeutą - Bartłomiej Kaczmarek.

Torgelower FC Greif występuje na poziomie 5. ligi niemieckiej. Nadal jest to sport amatorski, ale wymagania są dużo większe niż w

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 09-09-2021