15-09-2021 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Kolejne wyjazdowe prowadzenie Pogoni utracone w końcówce…

Portowcy stracili 6 punktów

Portowcy stracili 6 punktów
Tuż po meczu Kamil Grosicki wręczył swoją koszulkę strzelcowi wyrównującej bramki… Fot. Pogoń Szczecin SA

W kolejnym wyjazdowym spotkaniu piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin długo wygrywała (podobnie jak wcześniej z poznańskimi klubami: Wartą i Lechem), ale w końcówce straciła prowadzenie i zamiast zostać wiceliderem, zajmuje III miejsce w tabeli.

Przypomnijmy, że portowcy objęli prowadzenie już w 2. minucie po centrze Luísa Maty i główce Piotra Parzyszka, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry gospodarze wyrównali, gdy Dantego Stipicę pokonał Leândro mocnym „strzałem życia" z 25 metrów płaskim podbiciem w samo okienko. W Radomiu szczecinianie wystąpili w składzie: Dante Stipica - Paweł Stolarski, Kóstas Triantafyllópoulos, Benedikt Zech, Luís Mata (84 Luka Zahovič) - Michał Kucharczyk, Kamil Drygas (65 Damian Dąbrowski), Kacper Smoliński (84 Kacper Kozłowski), Jean Carlos Silva (58 Kamil Grosicki), Rafał Kurzawa (84 Sebastian Kowalczyk) - Piotr Parzyszek.

Po utracie gola gospodarze mogli wyrównać po nieporozumieniu między Stipicą i Triantafyllópoulosem, ale Nascimento nie trafił do siatki. W 10. minucie po szybkiej akcji Kucharczyk reklamował faul w polu karnym. W 23. minucie Stipica obronił strzał Machado, który był blokowany przez Stolarskiego. W 27. minucie po zamieszaniu w polu karnym

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 15-09-2021