16-09-2021 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Szatnia w starych domkach letniskowych…

Prezes Pogoni wolontariuszem

Prezes Pogoni wolontariuszem
Mimo braku zwycięstw nastroje w Barlinku, jak widać, są dobre… Fot. archiwum

Rozmowa z Michałem Banasiem, prezesem Pogoni Barlinek

Postanowiliśmy porozmawiać z Michałem Banasiem, prezesem CRS Pogoni Barlinek, która występuje w Klasie Okręgowej w grupie 2 razem m.in. ze szczecińskimi klubami: Iskierką, Arkonią i Stalą.

- Co oznacza skrót CRS i czy w Barlinku macie jeszcze inne sporty poza piłką nożną?

- Centrum Rozwoju Sportu jest znane głównie z piłki nożnej, ale oprócz tego posiadamy jeszcze sekcje karate oraz siatkówki. Najwięcej emocji w mieście budzi jednak wspomniana piłka nożna. Klub utrzymywany jest głównie z dotacji od samorządu. Działania CRS są często ograniczane do minimum. Głównie z powodu ubogiego budżetu klubu, z którym musimy się zmagać.

- Jak długo jest pan w klubie prezesem i czy tak wyobrażał pan sobie tę funkcję?

- Prezesem klubu jestem od lipca ubiegłego roku. Wiedziałem, że nie będzie to bułka z masłem, jednak najgorzej jest ze znalezieniem sponsorów oraz osób chętnych do pomocy. Wszyscy w Pogoni, poza trenerami, działają w formie wolontariatu i nie mogą liczyć na wynagrodzenie. Ja również. Jest mi o tyle łatwiej, że jeszcze w poprzednim sezonie byłem aktywnym zawodnikiem. Znam problemy klubu od wewnątrz i cały czas staram się je eliminować. Nie zawsze wychodzi jednak tak, jakbyśmy tego chcieli.

- Często w mniejszych klubach pomagają sponsorzy. Czy szukaliście w regionie firm, które mogą was wesprzeć?

- Wspominałem wcześniej, że klub zasilany jest głównie z samorządów. Mamy też kilku stałych sponsorów, dzięki którym klub może się utrzymać. Gdybyśmy nie mogli korzystać z ich pomocy, byłoby bardzo ciężko. O pozyskanie stałego sponsora, który chciałby wejść w dłuższą i silniejszą współpracę, nie jest łatwo. Większość z nich pamięta jeszcze działania władz przed rozpadem Pogoni. Sponsorzy nie chcą

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 16-09-2021