28-09-2021 eKurier | Szczecin/Region
Nadchodzi Oktoberfest Szczecin

Już w weekend święto piwoszy

Już w weekend święto piwoszy
Fot. Dariusz GORAJSKI

Po raz kolejny w najbliższy weekend w centrum Szczecina zagości Oktoberfest. - Będzie okazją do skosztowania rzemieślniczych browarów oraz uzupełnienia swojej wiedzy na temat tegoż właśnie trunku - zachęca Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

- Przed nami trzecia edycja Oktoberfest Szczecin. Święto piwa rozpocznie się w piątek po godzinie 16 i trwać będzie do niedzieli do godz. 18. W tym czasie będzie można wybrać się na spacer z przewodnikiem, który opowie o piwnych historiach Szczecina, skosztować rzemieślniczych browarów, posłuchać największych przebojów zespołu Queen, pośmiać się podczas stand-upu czy posłuchać prelekcji nt. historii piwowarstwa i wziąć udział w konkursach - wymienia atrakcje Celina Wołosz.

Przez cały weekend będą otwarte stoiska handlowe. W tym roku zgłosiło się do nas 14 browarów m.in. z: Kołobrzegu, Poznania, Wrocławia, Witnicy czy Gdańska oraz inne manufaktury z alkoholami.

- Piwowarzy zaoferują odwiedzającym różnorodne rodzaje piw niefiltrowanych, począwszy od soczystej IPY, przez owocowe bezalkoholowe po tradycyjne pilsy i pszeniczniaki. Nie zabraknie także specjalnych trunków z edycji limitowanych. Ponadto w sprzedaży pojawią się miody pitne, piwa wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych czy koktajle kraftowe - wylicza rzeczniczka ŻSTW.

Od piątku

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 28-09-2021Image
Podczas Oktoberfest Szczecin piwowarzy zaoferują odwiedzającym różnorodne rodzaje piw. Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Fot. Dariusz GORAJSKI