07-10-2021 eKurier | Szczecin/Region
Od ponad siedemdziesięciu lat

Pałac jak magnes

Pałac jak magnes
Utalentowani podopieczni Pałacu podczas zajęć plastycznych Fot. archiwum Pałacu Młodzieży

Pałac Młodzieży działa w Szczecinie od 7 listopada 1950 roku. Placówka, w której mieści się dziś ponad dwadzieścia pracowni m.in. artystycznych, tanecznych czy teatralnych, dochodziła więc 70. urodziny. O dorobku artystycznym oraz pedagogicznym tego miejsca opowiedziała „Kurierowi" Elwira Rewcio, dyrektorka Pałacu Młodzieży - Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie.

- Pałac Młodzieży przyciąga jak magnes - zarówno uczniów, jak i pracowników z nim związanych. Nie jest łatwo odciąć się od takiej placówki - mówi Elwira Rewcio, która swoją zawodową przygodę tutaj rozpoczęła w latach 90. Została wtedy zaproszona do współpracy z istniejącym ówcześnie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Przedmiotów Artystycznych. Próg Pałacu przekroczyła jako metodyk wychowania plastycznego. Z czasem otrzymała propozycję objęcia tam funkcji wicedyrektora. Sprawowała ją przez siedem lat. Podkreśla, że był to wyjątkowo pracowity i inspirujący czas. Organizowano mnóstwo imprez zarówno w Pałacu, jak i poza jego murami: wystawy, koncerty uczniowskie i wiele innych.

Elwira Rewcio na niemal 16 lat rozstała się zawodowo z Pałacem i podjęła pracę w Oddziale Zachodniopomorskim Polskiego Związku Głuchych. Jednak od czterech lat znów jest dyrektorką PM PCE. Stara

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 07-10-2021