08-10-2021 eKurier | Szczecin/Region
Pielęgniarkę, ratownika, lekarza…

Do pracy przyjmą od zaraz

Do pracy przyjmą od zaraz
Szpitale, pogotowie i inne jednostki służby zdrowia nieustannie prowadzą rekrutację i próbują do siebie przyciągnąć m.in. lekarzy, pielęgniarki, ratowników i innych pracowników medycznych. Fot. Anna GNIAZDOWSKA (arch.)

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, sanitariusze, opiekunki medyczne… Czekają na nich szpitale, pogotowie i inne jednostki służby zdrowia. W samym Szczecinie ich niedobór, przynajmniej na razie, nie paraliżuje pracy placówek medycznych. Ale w niektórych przypadkach jest już odczuwalny. Zwłaszcza teraz, w czasie pandemii. I uwaga - do pracy w służbie zdrowia poszukiwani są też: kadrowi, księgowi, statystycy, konserwatorzy.

Większość szpitali w Szczecinie deklaruje, że ma obsadę wystarczającą do utrzymania normalnej pracy. W nieco innej sytuacji jest szpital wojewódzki w Szczecinie - głównie w jego części przy ul. Arkońskiej. To placówka, do której trafia najwięcej pacjentów z COVID-19 i szpital musi dostosowywać do tego swoje funkcjonowanie. Na początku tego tygodnia zawiesił Oddział Otolaryngologii dla Dorosłych i Dzieci oraz Oddział Okulistyki - musiał przekierować pracowników do oddziałów zakaźnych.

- Bardzo nam zależy, żeby jak najdłużej utrzymać w miarę normalny tryb pracy szpitala - przyznaje Natalia Cistowska, rzeczniczka szpitala wojewódzkiego w Szczecinie. - Zwłaszcza chodzi o internę, bo na nasz oddział ratunkowy trafia bardzo dużo pacjentów internistycznych, nie z COVID-em. Potrzebują też neurologii czy chirurgii. Chcemy, żeby te oddziały funkcjonowały jak najdłużej. Ale musimy też reagować, gdy przybywa pacjentów z COVID-19. Niektórzy z nich również potrzebują operacji, opieki neurologicznej,

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 08-10-2021