08-10-2021 eKurier | Kultura
BURSZTYNOWY PIERŚCIEŃ

Plebiscyt czas zacząć!

Plebiscyt czas zacząć!
Oto zwycięzcy ubiegłorocznej nagrody publiczności - Teatr Nie Ma, podczas bursztynowej gali Fot. Dariusz GORAJSKI

Monika GAPIŃSKA

Zaczynamy tegoroczną edycję plebiscytu teatralnego pn. Bursztynowy Pierścień, organizowanego przez naszą gazetę! To będzie podsumowanie sezonu artystycznego 2020/2021 w zachodniopomorskich teatrach, który przyniósł niemal czterdzieści premier.

To duża liczba nowych produkcji, biorąc pod uwagę, że to był kolejny sezon przerywany, kilka razy!, przez pandemię. Przez wiele tygodni teatry przecież były zamknięte, co spowodowało odwoływanie albo przekładanie premier przedstawień. Kiedy wiosną znów aktorzy mogli grać przed publicznością w salach teatralnych, wszystko zostało nadrobione - i to z nawiązką! Przez zaledwie kilka tygodni, do końca sezonu, odbyło się około dwudziestu premier. Takiej sytuacji dotąd nie było na scenach naszego regionu.

Jak głosować?

W posezonowym bilansie jurorzy zdecydowali, że mimo sporej ilości spektakli, nominują do nagrody piętnaście z nich - zamiast dwudziestu, na co pozwala regulamin plebiscytu. W tym zestawieniu znalazły się nowe sceny teatralne - Willa Lentza i Podziemna Scena Teatralna Stowarzyszenia Kamera, a także Niezależna produkcja Olgi Adamskiej - impresariat Fundacja Kultury West&Art. Inaczej rzecz się ma z nominacjami aktorskimi - tu wybrano dwadzieścia nazwisk artystów. Najwięcej kreacji aktorskich doceniono ze spektaklu „Lalka" Teatru Współczesnego, bo aż trzy.

Zapraszamy więc do głosowania! Przedstawiamy dwie listy - spektakli i aktorek/aktorów nominowanych do naszej teatralnej nagrody pn. „Bursztynowy Pierścień". Obok każdego tytułu i nazwiska podajemy tekst, który należy wpisać w treść SMS-a. Na aktorów i spektakle SMS-y wysyłamy pod numer 7248. Koszt jednej wiadomości to 2,46 zł z VAT-em. Poniżej też znajdą Państwo kupon do głosowania. Po wypełnieniu można go wrzucić do skrzynki umieszczonej na budynku naszej redakcji lub wysłać pocztą na adres: „Kurier Szczeciński", pl. Hołdu Pruskiego 8, 70-550 Szczecin. Uwaga! Na spektakle i

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 08-10-2021