08-10-2021 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Czekamy na mecze Polaków z San Marino i Albanią

Katar na horyzoncie

Katar na horyzoncie
Podczas reprezentacyjnego treningu Kacper Kozłowski (z prawej) w potyczce z Robertem Lewandowskim. Fot. PZPN

Piłkarską reprezentację Polski w sobotę o godz. 20.45 czeka spotkanie z San Marino, a we wtorek o tej samej porze wyjazdowa konfrontacja z Albanią. Stawką jest awans do mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku.

Remis w poprzednim meczu Polski z Anglią 1:1 wywołał euforię na Stadionie Narodowym w Warszawie, bo Biało-Czerwoni strzelili wyrównującego gola w doliczonym czasie gry, ale tak naprawdę podział punktów dał nam niewiele, bo praktycznie przypieczętował zwycięstwo grupowe Wyspiarzy. Eliminacje grupowe przekroczyły półmetek, a do turnieju finałowego w Katarze bezpośrednio awansują tylko zwycięzcy grup. Natomiast drużyny z drugich miejsc w grupach (oraz dwóch najlepszych zwycięzców grup w Lidze Narodów, czyli razem 12 zespołów) zagrają w dwurundowych barażach, a do finałów MŚ 2022 zakwalifikują się jedynie 3 najlepsze reprezentacje. Zajęcie przez Polskę I miejsca w grupie graniczyłoby z cudem, bo musielibyśmy wygrać wszystkie pozostałe spotkania, a Anglicy musieliby doznać aż dwóch porażek. Na wyjazdach raczej nie przegrają z San Marino i Andorą, a czy na Wembley mogą ulec zarówno Węgrom, jak i Albańczykom? Pozostaje więc walka o II lokatę premiowaną barażami. Aby zostać wiceliderem i nie liczyć na uśmiech losu w meczach innych drużyn, Polacy muszą wygrać wszystkie pozostałe mecze, ale przy korzystnych wynikach innych zespołów, w jednym z dwóch pojedynków (z Albanią lub z Węgrami) będziemy mogli pozwolić sobie na remis.

Reprezentanci z Pogoni

W najbliższych dniach grają jednak nie tylko pierwsze reprezentacje, ale także młodzież. Dlatego aż pięciu piłkarzy Pogoni Szczecin (oraz trzech zawodników wypożyczonych z naszego klubu) otrzymało powołania do reprezentacji i w najbliższych dniach zagrają na szczeblu

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 08-10-2021Image
Selekcjoner Biało-Czerwonych Paulo Sousa na konferencji prasowej Fot. PZPN