08-11-2021 eKurier | Sport
67. Plebiscyt Sportowy „Kuriera Szczecińskiego” na 10 najlepszych zawodników i 3 trenerów województwa

Powracamy do dobrej tradycji

Powracamy do dobrej tradycji
Sportowiec 75-lecia Marek Kolbowicz (drugi od prawej) podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, gdzie wywalczył złoty medal. Fot. archiwum Konrada Wasielewskiego

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, pomimo iż koronawirus nadal nie odpuszcza, powracamy do naszej dobrej tradycji organizowania plebiscytu sportowego na 10 najlepszych sportowców i 3 czołowych trenerów województwa zachodniopomorskiego. Świat sportowy nie poddał się pandemii i wznowił rywalizację, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego, więc w tej sytuacji zwracamy się do naszych Czytelników, by dokonali wyboru.

Dziś prezentujemy wstępną listę kandydatów 67. Plebiscytu Sportowego „Kuriera Szczecińskiego" ustaloną przez kapituł, złożoną z przedstawicieli naszej redakcji oraz środowiska sportowego miasta i województwa. Kandydaci musieli wykazać się osiągnięciami w 2021 r. w sporcie seniorskim.

Przepustki plebiscytowe

W sportach indywidualnych generalnie powinien to być medal: igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata albo Europy lub tytuł mistrza Polski, ale kapituła ma też prawo w szczególnych przypadkach zgłosić sportowca niespełniającego tych kryteriów. W sportach drużynowych (jest preferencja, bo gry zespołowe są najpopularniejsze wśród kibiców) plebiscytową przepustką jest powołanie do reprezentacji kraju lub znacząca pozycja w rywalizacji najwyższej klasy rozgrywkowej.

Czekamy na zgłoszenia Czytelników

Zapewne na naszej liście nie ma wszystkich zasługujących na wyróżnienie i dlatego Czytelnicy mają jeszcze prawo zgłosić swoich kandydatów, jeśli spełniają oni regulaminowe kryterium. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko zawodnika, dyscyplinę sportową, klub oraz osiągnięcia w 2021 r., a także imię i nazwisko zgłaszającego wraz z numerem telefonu kontaktowego. Zgłoszenia należy wysłać e-mailem na adres: mal@kurier.szczecin.pl do wtorku (9 listopada) do godz. 15. W przypadku problemów z wysłaniem wiadomości e-mailowej jest jeszcze alternatywna możliwość zgłoszenia kandydata telefonicznie w poniedziałek (8 listopada) w godz. 11-13 lub 21-24 pod numerem 501-573-170.

Ostateczną listę kandydatów, wraz z pierwszym kuponem do głosowania tradycyjnego (będzie też możliwość głosowania

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 08-11-2021Image
Prawdziwa kolarska legenda, czyli trener 75-lecia Waldemar Mosbauer Fot. Ryszard PAKIESER