12-11-2021 eKurier | Szczecin/Region
Ochrona miejskich drzew – mały krok w dobrą stronę

Nie (wszystkie) w pień

Nie (wszystkie) w pień
Fot. Przemysław SŁOWIK

„Presja ma sens. Nie odpuszczajmy. Dość złych projektów. Dość niepotrzebnych wycinek" - przekonuje radny Przemysław Słowik, informując opinię publiczną, że przed zniszczeniem zostanie uratowanych 9 z 39 drzew kolidujących z przebudową ul. Modrej i ul. Koralowej.

Mieszkańcy Krzekowa i Bezrzecza długo czekali na przebudowę obu tych ulic. Projekt inwestycji był gotowy lata temu. Teraz w końcu został wdrożony do realizacji, mimo że nie odzwierciedla obecnych wyższych standardów utrzymania, ochrony i rozwoju terenów szczecińskiej zieleni, w tym priorytetu zachowania wysokich drzew w mieście.

Zakłada m.in.: poszerzenie jezdni, przebudowę i budowę chodników, wykonanie pasów rowerowych, budowę kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia. Ale również usunięcie 40 drzew, które stoją na drodze inwestycji.

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 12-11-2021Image
„Wspólnie z wykonawcą i przedstawicielami Szczecińskich Inwestycji Miejskich sprawdziliśmy każde drzewo pod kątem zachowania i odstąpienia od wycinki” – zapewnia radny Przemysław Słowik, informując o ocaleniu 9 z 39 drzew na przebudowie ul. Modrej i ul. Koralowej. Fot. Przemysław SŁOWIK
Image
Fot. Przemysław SŁOWIK
Image
Fot. Przemysław SŁOWIK
Image
Fot. Przemysław SŁOWIK