25-11-2021 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Olimpia zagrożona spadkiem z Ekstraligi

Oddaliśmy zwycięstwo na tacy…

Oddaliśmy zwycięstwo na tacy…
Prezes Maciej Buryta Fot. Olimpia

Rozmowa z Maciejem Burytą, prezesem Olimpii Szczecin

Olimpia Szczecin po rundzie jesiennej rozgrywek Ekstraligi piłkarek nożnych plasuje się w strefie spadkowej. Z ośmioma punktami zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. O planach związanych z zespołem porozmawialiśmy z Maciejem Burytą, prezesem klubu.

- Jak oceniłby pan minioną rundę jesienną w wykonaniu Olimpii? Jesteście w strefie spadkowej i bronicie się przed degradacją…

- W tej rundzie zdobyliśmy tyle samo punktów co zeszłej jesieni, czyli podobnie mało satysfakcjonująco. W tym sezonie jednak nie wystarczyło to do zajęcia bezpiecznego miejsca w tabeli, ale zrobimy wszystko, żeby wiosna była przynajmniej tak samo udana jak ta z poprzedniego sezonu, co zapewni nam spokojny ligowy byt.

- Czy nie uważa pan, że konieczne są wzmocnienia w zespole?

- Nasz skład osobowy jakościowo na pewno jest wystarczający do spokojnego utrzymania się w lidze. Jednak kontuzje, z którymi się zmagamy, mocno komplikują nam sprawę. Obecnie rozmawiamy z zawodniczkami, które chcemy pozyskać oraz wypożyczyć. Przed sezonem bardzo blisko byliśmy pozyskania piłkarki ze Stanów Zjednoczonych, jednak sytuacja pandemiczna zablokowała jej wyjazd z kraju.

- W niektórych spotkaniach można było pokusić się o zdobycz punktową. Którego

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 25-11-2021