07-12-2021 eKurier | Szczecin/Region
Większość gryfińskich radnych była przeciw

Podwyżki podatków nie będzie

Podwyżki podatków nie będzie
Urząd Miasta w Gryfinie Fot. Maria PIZNAL

Podczas sesji 25 listopada Rada Miejska w Gryfinie nie przyjęła dwóch projektów uchwał związanych z podwyżkami podatków. Większość radnych głosowała przeciw zwiększeniu od przyszłego roku zarówno stawek podatku od nieruchomości, jak i od środków transportowych.

Zwolennicy przyjęcia tych uchwał wskazywali, że wzrost podatków jest konieczny, ponieważ zwiększy dochody bieżące gminy, co przełoży się na lepszą realizację zadań własnych, a tych jest sporo. Z kolei przeciwnicy podnosili, że nie można zgodzić się na obciążenie mieszkańców dodatkowymi opłatami przy galopującej inflacji oraz wielu innych podwyżkach przy jednoczesnym braku programu oszczędnościowego.

- Szukajmy oszczędności w naszym budżecie, a nie kosztem mieszkanek i mieszkańców gminy Gryfino - apelowała radna Magdalena Pieczyńska.

- Panie burmistrzu, to nie tak powinno być. Zamiast sięgać do portfeli podatnika, powinien pan wdrożyć program oszczędnościowy. Skądinąd twierdził pan, że w gminie realizowany jest taki program. Niestety, nie można do niego dotrzeć, gdyż nigdzie nie został opublikowany. Chciałabym na przykład dowiedzieć się, jaki jest efekt wprowadzanego programu, jeśli zaoszczędzono środki, to czy wydatkowano je w sposób celowy i oszczędny. Przyglądając się pewnym projektom, wydatkom, naprawdę mam wątpliwości, czy były to słuszne decyzje - radna

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 07-12-2021