07-12-2021 eKurier | Szczecin/Region
Gastronomicy o obostrzeniach

Restauracje tylko dla zaszczepionych? Nie w Szczecinie

Restauracje tylko dla zaszczepionych? Nie w Szczecinie
Restauratorzy przestrzegają limitów gości. Fot. Anna GNIAZDOWSKA

Po wprowadzeniu obostrzeń od 1 grudnia gastronomicy zostali postawieni sami sobie - mają wpuszczać mniej gości, ale limity zmniejszające tę liczbę nie uwzględniają konsumentów zaszczepionych, ozdrowieńców i tych, którzy mają aktualny, oczywiście negatywny, test na COVID-19. O tym, jak mają sprawdzać swoich gości, minister zdrowia odpowiedział krótko: dostosować wewnętrzne regulaminy. Sprawdzamy, jak to wygląda w szczecińskich lokalach.

Jedna z warszawskich restauracji, zaraz po wprowadzeniu nowych zasad, obwieściła plakatem na swoich drzwiach oraz wpisami w internecie, że przyjmuje tylko gości zaszczepionych. Napotkała z jednej strony na ogromny hejt, ale też wielu potencjalnych klientów chwaliło odwagę gastronomików. W Szczecinie żaden z restauratorów nie odważył się na wprowadzenie aż tak daleko idących obostrzeń.

- Jak miałbym sprawdzić, czy mój gość ma paszport covidowy? Przecież wprowadzono RODO, które jasno precyzuje zasady, których musimy przestrzegać w stosunku do naszych gości - mówi pan Bartosz zarządzający śródmiejską restauracją. - Takie postępowanie mogłoby mieć

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 07-12-2021