29-12-2021 eKurier | Szczecin/Region
Nadchodzi odwilż

Lodołamacze ruszą do akcji

Lodołamacze ruszą do akcji
– Odwilż musi być wsparta działaniami lodołamaczy, aby w porę usunąć zalegający lód – podkreślił Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie. Fot. Dariusz GORAJSKI

Jutro do akcji kruszenia lodu wyruszy pięć lodołamaczy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie. - Będziemy ją prowadzili na odcinku granicznym od ujścia Warty w Kostrzynie aż po ujście Odry do jeziora Dąbie i na samym jeziorze - poinformował Marek Duklanowski, dyrektor RZGW Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Mróz, który nadszedł w Wigilię, trwa już kilka dni i spowodował na rzece zjawiska lodowe. Co prawda sytuacja nie stanowi jeszcze zagrożenia dla mieszkańców i ich domostw, jednak Wody Polskie zdecydowały o wstępnym prewencyjnym wypłynięciu lodołamaczy. Decyzję przyspieszyły też prognozy pogody. W najbliższych godzinach zapowiadana jest odwilż i z każdym dniem ma być coraz cieplej.

- Odwilż ma być bardzo solidna - potwierdził dyrektor Duklanowski. - Na piątek i sobotę przewidywane są temperatury blisko 10 stopni Celsjusza, a nawet powyżej.

Jak dodał dyrektor Wód Polskich w Szczecinie, od Łubnicy (miejscowość na południe od autostrady) aż do ujścia Regalicy

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 29-12-2021Image
Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Fot. Dariusz GORAJSKI