07-01-2022 eKurier | Szczecin/Region
Mieszkanie to nie firma

Szturm na gazownię

Szturm na gazownię
Mieszkańcy Szczecina zaczęli dostawać rachunki za gaz – znacznie wyższe niż dotychczas. Ruszyli więc szturmem do Biura Obsługi Klienta, by sprawę zareklamować i wyjaśnić. Mimo że kolejka się niemal nie posuwa, mało kogo to odstrasza. Od kilku dni przed siedzibą biura, oczywiście na zewnątrz, stoi godzinami po kilkadziesiąt osób. Fot. Ryszard PAKIESER

Tomasz TOKARZEWSKI, as

- Podwawelskiej już nie ma, został tylko schab. Wódki już też nie będzie - takimi żartami, jak z filmów Barei, kolejkowicze, stojący przed siedzibą PGNiG przy ul. Tama Pomorzańska witają każdego nowo przybyłego. Z każdego tramwaju linii 6, zatrzymującego się w pobliżu siedziby gazowni, wysiada od kilku do kilkunastu osób. Przyjeżdżają praktycznie z każdej części Szczecina.

Powód jest jeden: mieszkańcy zaczęli dostawać rachunki za gaz - znacznie wyższe niż dotychczas. Ruszyli więc szturmem do Biura Obsługi Klienta, by sprawę zareklamować i wyjaśnić. Mimo że kolejka się niemal nie posuwa, mało kogo to odstrasza. Od kilku dni przed siedzibą biura, oczywiście na zewnątrz, stoi godzinami po kilkadziesiąt osób.

- Co ja mam zrobić? Ogrzewam mieszkanie gazem, miałam rachunki po 200-300 zł - mówi pani Regina z Niebuszewa. - Teraz

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 07-01-2022