11-01-2022 eKurier | Szczecin/Region
Z SIECI

Torowa rewolucja na ulicy Kolumba

Torowa rewolucja na ulicy Kolumba
Przebudowa ulicy Kolumba ma potrwać dwa lata. Fot. Tomasz TOKARZEWSKI

„Przestawione pachołki i barierki, auta zaparkowane w miejscach, w których nie powinno ich być, jazda na pamięć i niewielkie na razie zatory, będące wynikiem bezczelności kierowców - tak wyglądały pierwsze dwa dni zmian w organizacji ruchu na szczecińskiej ul. Kolumba" - napisał w poniedziałek portal 24kurier.pl. Rozpoczął się remont ulicy, ruch tramwajów od ul. Wyszyńskiego do Pomorzan został wstrzymany. Zamknięcie części ul. Kolumba to część tzw. torowej rewolucji. Przy okazji wymiany torowiska wyremontowane zostaną jezdnie, chodniki, oświetlenie i cała infrastruktura podziemna, na ul. Kolumba i w al. Powstańców Wielkopolskich, a pętla tramwajowa na Pomorzanach zostanie rozbudowana. Prace potrwają 2 lata.

Sytuację w rejonie ulicy łączącej Śródmieście z Pomorzanami internauci komentowali na wiele dni przed rozpoczęciem przebudowy.

Policja: Przecież w Polsce na drogach panuje całkowite bezprawie. Policja w radiowozach z kubkiem kawy słucha radia i ma wszystko w nosie

Honorat: Kiedyś władze miasta obiecywały, że ulica Kolumba zostanie poszerzona kosztem terenu, który miały udostępnić PKP. Ciekawe, czy na obietnicach się skończy. Gdy dalej będzie można parkować na tej ulicy, to trzeba będzie znowu czekać, aż przejedzie tramwaj, żeby przejechać samochodem.

@Honorat: PKP odmówiła przekazania terenu.

Dzwigowy: Robić remont a auta zostawić. Dźwigi mam trzy.

Byly wyborca PO: Uuu, ostro pisane, że zatory to wynik bezczelności kierowców w mieście PO, gdzie zmotoryzowani to elektorat PO. Grubo napisane. Może lepiej przyznać, że to miasto nie potrafi ogarnąć tematu organizacji ruchu

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 11-01-2022Image
Fot. Tomasz TOKARZEWSKI
Image
Fot. Tomasz TOKARZEWSKI
Image
Fot. Tomasz TOKARZEWSKI