18-01-2022 eKurier | Szczecin/Region
Zimowy wypoczynek uczniów już za dwa tygodnie

Nauka zdalna i wytyczne na ferie

Nauka zdalna i wytyczne na ferie
Z dnia na dzień coraz więcej uczniów przechodzi na nauczanie domowe. Tymczasem za dwa tygodnie ferie. Organizatorzy zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży – czy to zimowisk czy półkolonii – muszą pamiętać o reżimie sanitarnym. Wiele obowiązków spoczywa także na rodzicach. Fot. Dariusz GORAJSKI

Zawieszone oddziały w 28 zachodniopomorskich przedszkolach i w 58 szkołach podstawowych oraz 26 szkołach ponadpodstawowych - oto efekt zakażeń, kwarantanny i izolacji wywołanych koronawirusem w placówkach oświatowych. Jedną szkołę podstawową w regionie sanepid zamknął całkowicie.

W poniedziałek 17 stycznia w całym województwie zdalnie uczyło się 4162 uczniów - poinformowało Kuratorium Oświaty w Szczecinie. To ponad dwukrotnie więcej niż w miniony piątek, kiedy na naukę domową zostało wysłanych 1332 dzieci i młodzieży. Po weekendzie liczba zawieszonych oddziałów poszybowała do 191, choć w piątek w hybrydowym trybie pracowały 83 oddziały. Jak pokazują statystyki te dane codziennie się zmieniają a sytuacja epidemiologiczna wciąż jest dynamiczna - liczba zakażeń w szkołach rośnie.

Tymczasem za dwa tygodnie dzieci i młodzież wyjadą na

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 18-01-2022Image
Fot. Kuratorium Oświaty w Szczecinie