23-02-2022 eKurier | Szczecin/Region
Miejsc pod dostatkiem, a problem ciągle ten sam

Chaos parkingowy przy ul. Rolnej

Chaos parkingowy przy ul. Rolnej
Ul. Rolna. Kierowcy ignorują znaki informacyjne i stają w tych miejscach, gdzie parkować nie wolno. Mimo że duże i czytelne tablice kierują z obu stron do wjazdu na teren szpitala, gdzie znajduje się parking bezpłatny na 175 aut. Ten zwykle zajęty jest nawet nie w połowie. Fot. Mirosław WINCONEK

Trzy parkingi na terenie golęcińskiego szpitala, w tym osobny dla pracowników, wydzielony szlabanami i odpłatny oraz darmowy, ogólnodostępny. Do tego miejsca parkingowe urządzone przed nim i wyznaczone wzdłuż całej długości jezdni. Tymczasem przy ul. Rolnej w Szczecinie wciąż panuje chaos parkingowy. Część kierowców zostawia auta nadal wzdłuż jezdni tam, gdzie jest to niedozwolone. Interwencje patroli Straży Miejskiej odnoszą zwykle krótkotrwały skutek.

Do naszej redakcji napisał jeden z mieszkańców, który skarży się na dużą liczbę samochodów parkowanych nieprawidłowo na ul. Rolnej. Jak podkreśla, spora część kierowców, pomimo posiadania prawa jazdy, nie ma świadomości, że w strefie zamieszkania (oznakowanej znakami D-52 i D-53) parkować wolno tylko na wyznaczonych miejscach parkingowych i nigdzie więcej.

- Ulica jest wąska, a codziennie przyjeżdżają tu z całego regionu pacjenci do Zachodniopomorskiego Centrum Onkologicznego. Rodziny oczekujące w samochodach na powrót chorych z zabiegów, zamiast odpocząć na spokojnym parkingu, koczują godzinami na ulicy, łamiąc przepisy i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu - opisuje sytuację „Szczecinianin" (tak podpisał się w e-mailu do redakcji).

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 23-02-2022Image
Fot. Mirosław WINCONEK
Image
Fot. Mirosław WINCONEK
Image
Fot. Mirosław WINCONEK
Image
Fot. Mirosław WINCONEK