23-02-2022 eKurier | Szczecin/Region
ZWiK w Policach pozwał radnego

„Niepotrzebne i mocno niefortunne”

„Niepotrzebne i mocno niefortunne”
Wsparcie pozwanemu radnemu na sesji okazało kilkoro mieszkańców, którzy przyszli na wtorkowe obrady Rady Miejskiej w Policach z transparentami. Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ

Sprawa pozwu skierowanego przez policką spółkę gminną Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeciwko radnemu Krystianowi Kowalewskiemu stała się tematem oświadczeń i interpelacji na wtorkowej (22 lutego) sesji Rady Miejskiej w Policach. Sam Kowalewski wygłosił oświadczenie skierowane do burmistrza, a radny Kamil Olszewski odczytał i złożył w tej sprawie interpelację podpisaną przez grupę radnych. Wsparcie pozwanemu okazało kilkoro mieszkańców, którzy przyszli na sesję z transparentami.

Przypomnijmy. Naruszenie dóbr osobistych zarzuca polickiemu radnemu Krystianowi Kowalewskiemu tamtejszy Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Chodzi o wpisy radnego m.in. na Facebooku. Odnosił się w nich do podwyżki pensji dla burmistrza Polic przy równoczesnych podwyżkach za usługi.

- Napisałem m.in., że ZWiK się sypie. Miałem jednak na myśli sytuację kadrową w spółce - tłumaczył nam Krystian Kowalewski. - Tymczasem firma przedstawiła raport z działalności firmy, z którego wynika, że sytuacja jest dobra. Nie to jednak miałem na myśli.

ZWiK w pozwie skierowanym do Sądu Okręgowego w

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 23-02-2022Image
Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ
Image
Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ