23-02-2022 eKurier | Szczecin/Region
Krwiodawcy kontra Bridgestone Stargard

Chcemy korzystać ze swoich praw!

Chcemy korzystać ze swoich praw!
Punkt krwiodawstwa w Stargardzie, działający w szpitalnym obiekcie przy ul. Staszica jest czynny w poniedziałki i piątki. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ

Krwiodawcy zatrudnieni w Bridgestone Stargard żalą się, że obecna polityka firmy utrudnia im pomaganie potrzebującym. Krew mogą oddawać tylko w wybrane dni tygodnia. Tymczasem wtedy stargardzki punkt krwiodawstwa jest nieczynny.

- Firma, zezwalając nam na oddawanie krwi we wtorki i czwartki, wymusza na nas oddawanie krwi w Szczecinie - skarży się jeden z krwiodawców zatrudnionych w stargardzkiej fabryce Bridgestone. - Punkt krwiodawstwa działający przy ul. Staszica w Stargardzie jest czynny w poniedziałki i piątki.

Krwiodawca opowiada, że wcześniej nie było problemów. Przełożony po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wolnego zezwalał pracownikowi na oddanie krwi.

- Od tego roku jest inaczej - kontynuuje stargardzianin. - Dostaliśmy stosowną informację na działach od swoich przełożonych. Krew możemy oddawać tylko w te dwa wybrane dni. Jesteśmy zmuszeni jeździć na donacje do Szczecina.

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 23-02-2022Image
Punkt krwiodawstwa w Stargardzie działający w szpitalnym obiekcie przy ul. Staszica jest czynny w poniedziałki i piątki. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ