27-04-2022 eKurier | Szczecin/Region
Burzliwa sesja

Podwyżki i spór o przyszłość

Podwyżki i spór o przyszłość
Najdłużej trwała dyskusja nad Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Fot. Ryszard PAKIESER

Szczecin ma Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. To ponad 800-stronicowy dokument będący mapą drogową na najbliższe 30 lat. Tak zdecydowali we wtorek szczecińscy radni. Ma też wyższe ceny za pobyt w izbie wytrzeźwień oraz w żłobkach. Choć w tym ostatnim przypadku rodzice ich nie odczują, jeśli do końca marca wystąpili o rządowe dofinansowanie w wysokości 400 zł.

Z 316 na 343 zł wzrośnie opłata za pobyt w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień - Dział Pomocy Osobom Nietrzeźwym-Izba Wytrzeźwień. Maksymalna stawka zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Zdrowia z 31 stycznia 2022 r. wynosi 343,54 zł. Ale nie jest tajemnicą, że nie wszyscy płacą.

- Szczecińskie Centrum Profilaktyki Uzależnień wystawia rachunek, który jest opłacany przez ok. 13-15 procent osób - przyznaje Beata Bugajska, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM. - Pozostałe trafiają do Wydziału Windykacji. - W ten sposób udaje się uzyskać kolejne 15 proc. należności.

Dłużej radni pochylili się nad propozycją zmian opłat za pobyt i

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 27-04-2022