02-05-2022 eKurier | Szczecin/Region
„Ludzie z eksmisji mają lepsze warunki”

Mieszkania jak z horroru – w centrum Szczecina

Mieszkania jak z horroru – w centrum Szczecina
Pani Urszula: „Zrobiłam dwa remonty i to nic nie dało”. Fot. Dariusz GORAJSKI

Grzyb na ścianach. Zapach wilgoci. Zdewastowane toalety na półpiętrach. Puste mieszkania na parterze zamienione w piwnice. Klimat, ogólnie rzecz biorąc, postapokaliptyczny. W takich warunkach mieszka się w kamienicy przy ul. Bolesława Krzywoustego 73 w Szczecinie.

- Dostałam lokal w programie „Mieszkanie za remont" osiem lat temu - opowiada pani Urszula. - Po pierwszej zimie wyszła mi wilgoć. Apelowałam do ZBILK-u. Stwierdzili, że 5 lat pomieszkam i mogę się zamienić. Chciałam się zamienić, wybuchła pandemia, wystąpiłam do ZBiLK-u o mieszkanie zamienne. Do tej pory nie uzyskałam odpowiedzi. Czuję się oszukana. Zrobiłam już dwa kosztowne remonty - skuwałam tynki, wymieniałam instalacje - które nic nie dały.

Pani Urszula podkreśla, że przez wilgoć zaczęła chorować. Mówi, że z powodu wilgoci strzelały bezpieczniki. Musiała dwa razy wyrzucać meble, które przegniły. A wszystko, czego chce, to suchy i ciepły lokal, w którym nie bałaby się mieszkać.

-

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 02-05-2022Image
Tak wygląda kamienica w centrum Szczecina w roku 2022. Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Politycy Solidarnej Polski chcą towarzyszyć mieszkankom kamienicy przy ul. Bolesława Śmiałego 73 podczas ich rozmów z urzędnikami. Fot. Dariusz GORAJSKI