30-05-2022 eKurier | Szczecin/Region
Prawie półtora miliona w osiem minut

Rozdali nowym przedsiębiorcom

Ponad 40 osób bezrobotnych z powiatu polickiego dostało dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Będę działać m.in. w branżach: budowlanej, mechaniki samochodowej, usług groomerskich, rękodzieła artystycznego, nauki tańca, architektury wnętrz, księgowości, elektrycznej, porządkowej, pielęgnacji zieleni, krawieckiej, pośrednictwa nieruchomości. Każdy na realizację swojego pomysłu mógł dostać do 35 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji.

Przyszli przedsiębiorcy odebrali umowy podczas uroczystego, krótkiego spotkania m.in. z władzami powiatu polickiego.

- I tak oto w osiem minut przekazaliśmy dla państwa 1,4 miliona złotych - podsumował żartem starosta Andrzej Bednarek, i dodał, że to dobrze ulokowane pieniądze. - 35 tys. złotych to nie jest może rewelacja, ale jest to parę groszy, które pomoże w rozpoczęciu realizacji swoich planów.

Wśród odbierających umowę była m.in. pani Alicja z gminy Dobra.

- Startuję w branży architektura wnętrz - mówiła. - Jestem po studiach, skończyłam staż i od razu postanowiłam rozpocząć własną działalność. Obserwuję, że generalnie rośnie zapotrzebowanie na

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 30-05-2022Image
Przyszli przedsiębiorcy odebrali umowy dotyczące wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarczej, w minioną środę podczas uroczystego, krótkiego spotkania m.in. z władzami powiatu polickiego.