30-05-2022 eKurier | Szczecin/Region
Będzie drożej i krócej

Nowy sezon na Arkonce

Nowy sezon na Arkonce
Sezon na Arkonce rozpocznie się 1 czerwca. Już wiadomo, że dla korzystających z jego uroków i atrakcji będzie znacząco droższy – biorąc pod uwagę ograniczenie godzin funkcjonowania kompleksu basenowego. Fot. Dariusz GORAJSKI

To był ostatni weekend bezpłatnej Arkonki. Od 1 czerwca kasy najnowocześniejszego szczecińskiego kompleksu rekreacyjnego znów zaczną działać. Jak można się było spodziewać, wzrosną ceny biletów wstępu na kąpielisko. Natomiast pewnym zaskoczeniem może być fakt, że obiekt będzie dostępny dla szczecinian i turystów o godzinę - a w sierpniu nawet o dwie - krócej niż przed rokiem.

Już 1 czerwca - o godz. 10 - zostanie otwarta Arkonka. Jedno z ulubionych miejsc rekreacyjnych Szczecina będzie funkcjonowało przez siedem dni w tygodniu - przez cały sezon i na pełnych obrotach: zjeżdżalnie, skatepark, siłownia pod chmurką, plac zabaw, sztuczna plaża, miejsca do grillowania, boiska do plażowej piłki siatkowej.

Ceny w górę

Do tej pory wstęp na Arkonkę był bezpłatny. Otwarcie sezonu oznacza, że wejście na jej teren będzie biletowane. Na stronie internetowej „szczecińskiej Majorki" wciąż widnieje cennik ubiegłoroczny, choć już jest pewne, że w tym sezonie będzie drożej. Cena biletu normalnego wzrośnie z 15 do 16 zł, a ulgowego z 5 zł do 8 zł. Na razie nie wiadomo, o ile wzrosną ceny pozostałych, czyli karnetów na 10 wejść: normalnych (w ub. sezonie kosztował 135 zł) i ulgowych (dawniej 45 zł).

- Nie chodzi o zarabianie na Arkonce, lecz o urealnienie kosztów utrzymania i eksploatacji obiektu - mówi Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Wszystko w tym roku

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 30-05-2022Image
Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Fot. Dariusz GORAJSKI