31-05-2022 eKurier | Kurier Plus
W środę Dzień Dziecka!

Atrakcje dla małych i większych w Szczecinie

Atrakcje dla małych i większych w Szczecinie
Majka Jeżowska wystąpi w środę na szczecińskich Jasnych Błoniach o godz. 17.05. Fot. materiały organizatora

Wielki darmowy plac zabaw

Po dwóch latach przerwy spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi wraca wielka impreza plenerowa organizowana w Szczecinie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Jak też nagroda Brzdąc przyznawana przez dzieci osobom dorosłym, które uczyniły dla nich wiele dobrego. Moc atrakcji zaplanowano w godz. 12-20.

Początek imprezy na Jasnych Błoniach w samo południe. Wtedy zaplanowano próbę bicia rekordu Polski w liczbie par tańczących jednocześnie poloneza z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg". Potem na scenie, która stanie „plecami" do budynku Urzędu Miasta, będzie mnóstwo pokazów artystycznych (m.in. grup: Bloco Pomerania, Zespołu Pieśni i Tańca „Szczecinianie", chóru Don Diri Don), pokazy taneczne, plener malarski, stoiska służb mundurowych, animacje dla dzieci, wystawa motorów i starych pojazdów, zabawki pneumatyczne, festiwal Splash of Colors (o godz. 15.50 i 16.35) i wiele innych atrakcji. W trakcie wydarzenia wystąpią m.in.: Majka Jeżowska (artystka zaśpiewa tuż po wręczeniu statuetki Brzdąca, a to zaplanowano na godz. ok. 16.55), następnie kijowska grupa Haydamaky (o godz. 18.35). Jak podkreślają organizatorzy z Domu Kultury Słowianin, teren imprezy zostanie zamieniony w wielki darmowy plac zabaw. W imprezie będą uczestniczyły nie tylko dzieci ze Szczecina, ale też z Ukrainy i Niemiec. Stąd w programie artystycznym zaplanowano akcenty ukraińskie.

Podczas imprezy cała masa atrakcji będzie czekać na dzieci w teatralnym namiocie Teatru Współczesnego. O godz. 13 odbędzie czytanie performatywne sztuki „Ptasilot" Anah Filou w przekładzie Iwony Nowackiej. Wystąpią aktorzy: Krystyna Maksymowicz, Michał Lewandowski i Wojciech Sandach, którzy będą opowiadać o tym, co lata, o ptakach i flagach i o pierwszej podróży samolotem małej Naniny. Potem w

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 31-05-2022Image
Grupa Haydamaky wystąpi na zakończenie imprezy plenerowej. Fot. Ryszard PAKIESER
Image
Książnica Pomorska zaprasza na znakomitą wystawę, jak też na warsztaty. Fot. Ryszard PAKIESER