03-06-2022 eKurier | Kurier Plus
Medal Gloria Artis dla jurora „Bursztynowego Pierścienia”

Człowiek choć raz może się zakręcić jak niebo

Człowiek choć raz może się zakręcić jak niebo
Leszek Zalewski jest jurorem w plebiscycie teatralnym organizowanym przez naszą redakcję. Fot. Dariusz GORAJSKI

Monika GAPIŃSKA

Leszek Zalewski to fantastyczny artysta, mistrz słowa znający na pamięć chyba tysiące wierszy i cytatów, bardzo wrażliwy i ciepły człowiek rozkochany w poezji. Mamy to szczęście, że aktor jest jurorem w naszym plebiscycie teatralnym pn. „Bursztynowy Pierścień". Jego doświadczenie jest nieocenione w pracach kapituły konkursu. W miniony weekend artysta został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Wyróżnienie wręczył aktorowi, w imieniu ministra kultury, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Bardzo gratulujemy, Panie Leszku!

Debiut z kulejącą nogą

Na uroczystość wręczenia medalu, tuż po premierowym spektaklu pt. „Orkiestra świata", Leszek Zalewski przybył do „Pleciugi" z wnukiem Gwidonem. Towarzyszyli mu też przyjaciele - artyści, m.in.: Mirosław Kosiński, Wiesław Łągiewka, Zbigniew Wilczyński i Leszek Czyż. Wyróżniony artysta był niezwykle wzruszony i - jak przyznał - nieco oszołomiony.

-

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 03-06-2022Image
W ubiegłym tygodniu Leszek Zalewski (w środku) został uhonorowany Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Na zdjęciu aktor jest z przyjaciółmi: Mirosławem Kosińskim (po lewej) i Wiesławem Łągiewką, którzy przybyli do Teatru Lalek „Pleciuga”, by pogratulować mu wyróżnienia. Fot Monika GAPIŃSKA