13-06-2022 eKurier | Szczecin/Region
Próby zablokowania stacji paliw w całej Polsce

Niska frekwencja zniweczyła protest

Niska frekwencja zniweczyła protest
Nieudany protest na kołobrzeskiej stacji benzynowej firmy Orlen. Fot. Artur BAKAJ

Kierowcy zdesperowani z powodu wciąż rosnących cen paliw w minioną sobotę urządzili protesty w całej Polsce. Blokowali lub próbowali blokować stacje należące do spółki Orlen. Takie manifestacje niezadowolenia odbyły się także w naszym regionie.

W ramach ogólnopolskiej akcji protestu zajeżdżający na daną stację kierowcy próbowali tworzyć sztuczne kolejki. Tak było też przy dystrybutorach Orlenu przy ul. Kopernika w Szczecinie. Kierowcy popijali kawę, jedli kanapki, rozmawiali, myli szyby… W sumie na terenie stacji można było doliczyć się około dziesięciu protestujących kierowców. Obsługa przy 12 stanowiskach odbywała się jednak na bieżąco. Co jakiś czas podjeżdżał policyjny radiowóz i odjeżdżał. Kolejki do dystrybutorów nie było.

- Tylko pokażcie, jak jest naprawdę, a nie to, co jest wygodne dla rządu - padły okrzyki do ekipy publicznej telewizji.

- Jak tak dalej pójdzie, to Polacy zaczną okradać sklepy - przed stacją Orlen w Szczecinie mówiła pani Sylwia, mama trójki dzieci. - Wszystko idzie w górę. Najtańsza szynka kosztuje 40 zł. Czy wy wiecie, ile teraz trzeba wydać na utrzymanie trójki dzieci?

- Transport przestaje być opłacalny, zarabiamy po 80 zł

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 13-06-2022Image
Niektórzy na protest przyjechali ze swoimi pociechami. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ
Image
Bożena Zakrzewska ze Stargardu nie godzi się na podwyżki paliwa. Dlatego dołączyła do protestujących. – Jak mam dalej pracować i płacić podatki, skoro rząd uniemożliwia mi normalne prowadzenie działalności! Fot. Wioletta MORDASIEWICZ
Image
Stacja PKN Orlen w Szczecinie przy ulicy Kopernika, miejsce sobotniego protestu i próby blokowania dystrybutorów przez kierowców. Fot. Mirosław WINCONEK