17-06-2022 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA 14 czerwca klub z młodzieńczym zapałem obchodził 17. urodziny

Trudny sezon Olimpii, która zmienia się w Pogoń

Trudny sezon Olimpii, która zmienia się w Pogoń
W żółtym stroju kapitan Olimpii Weronika Szymaszek Fot. Olimpia/Facebook

W sezonie 2021/2022 piłkarki nożne Olimpii Szczecin zajęły 10. miejsce i ostatecznie utrzymały się w rozgrywkach Ekstraligi. Niemal od początku rozgrywek nasz zespół znajdował się w dolnych rejonach tabeli i dopiero w przedostatniej 21. kolejce zapewnił sobie utrzymanie.

Przed sezonem plany z pewnością były ambitniejsze. Trener Adam Gołubowski, który prowadził drużynę w rundzie jesiennej, mówił nawet o czołowej szóstce. Jednak patrząc realnie na transfery dokonane przed sezonem, widać było, że Olimpia znacznie się osłabiła i czeka ją ciężka walka o utrzymanie.

- Jeżeli chodzi o podsumowanie całego sezonu, to na pewno nie możemy go zaliczyć do udanych - rozpoczęła ocenę minionych rozgrywek Weronika Szymaszek, zawodniczka i kapitan Olimpii Szczecin. - Walka o utrzymanie do samego końca nie jest celem, na który zasługujemy. Myślę, że ten nasz młody zespół ma zdecydowanie większe ambicje. W trakcie sezonu mieliśmy dużo zawirowań poza boiskiem, jak zmiany trenerów, kontuzje, a brak wyników zawsze wpływa negatywnie na drużynę. Mimo wszystko cieszę się, że udało się nam utrzymać na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce i w przyszłym sezonie, już pod nową nazwą, będziemy osiągać sukcesy jako Pogoń Szczecin.

Drużyna Olimpii wygrała 4 spotkania, 5 zremisowała i poniosła 13 porażek. Zespół potrafił wygrać na wyjeździe ze Sportisem KKP Bydgoszcz 1:0, by u siebie przegrać 0:1. Podobna sytuacja miała miejsce w pojedynku z drużyną AP Lotos Gdańsk. Najpierw domowa porażka u siebie 1:2, zaś w meczu rewanżowym zwycięstwo 3:1. Najbardziej zaskakujący był jednak bilans punktowy z Rekordem Bielsko-Biała,

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 17-06-2022