22-06-2022 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Cel zrealizowany dość spokojnie

Iskierka powraca do IV ligi

Iskierka powraca do IV ligi
W ostatnim meczu sezonu Iskierka rozgromiła szczecińską Stal. Fot. Ryszard PAKIESER

Piłkarze Iskierki Szczecin wyraźnie wygrali rozgrywki Grupy 2 Klasy Okręgowej, z dużą przewagą punktową nad drugą w tabeli Odrą Chojna. Nie było w tym sukcesie niespodzianki, bo od początku uważano szczecinian za faworytów w walce o awans.

Zespół pod wodzą Arkadiusza Jarymowicza odniósł 28 zwycięstw, raz zremisował i poniósł tylko jedną porażkę. W całej Klasie Okręgowej tylko Mechanik Bobolice miał lepszy bilans, raz remisując w sezonie. Na 5 kolejek przed końcem rozgrywek Iskierka zapewniła już sobie awans do IV ligi, a mimo to do końca sezonu nie odpuściła żadnego spotkania, wygrywając wszystkie pozostałe mecze.

- Przed sezonem zrobiliśmy wszystko, aby awansować do IV ligi - mówi Dariusz Pińkowski, dyrektor sportowy Iskierki. - Mamy młody zespół, który jest głodny gry i wygrywania. Nawet po uzyskaniu awansu nie było żadnych problemów z motywacją zespołu. Trener Jarymowicz miał ten komfort, że w trzech ostatnich meczach szansę gry dostali zawodnicy, którzy grali mniej w sezonie. Każde spotkanie traktowaliśmy bardzo poważnie i solidnie się do niego przygotowywaliśmy, szanując każdego przeciwnika.

Iskierka co sezon zalicza emocjonalny rollercoaster. W czerwcu 2019 roku zespół awansował do IV ligi. Rok później utrzymał się w niej dzięki pandemii, gdyż runda wiosenna nie została dokończona. W sezonie 2020/2021 Iskierka spadła z ligi, a teraz znowu awansowała i chce wyciągnąć wnioski z przeszłości. Przed nowymi rozgrywkami planuje utrzymać obecny skład i wzmocnić się na niektórych pozycjach. Klub nie chce powtórki z poprzednich lat, gdy przez cały

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 22-06-2022Image
Radość w ekipie Iskierki po wygranych derbach Szczecina Fot. Iskierka/Facebook