24-06-2022 eKurier | Szczecin/Region
Weekend w Szczecinie i w regionie

Co się dzieje?

Co się dzieje?
Zabytkowe parowozy w Szczecinie gościły wielokrotnie. Tym razem oczekiwana jest ekspresowa lokomotywa z Niemiec. Fot. Ryszard PAKIESER

Rusza Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej!

Kamień Pomorski. Dziś (24 bm.) rozpocznie się 58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

W piątkowe wieczory, do 2 września, w romańsko-gotyckiej katedrze kamieńskiej rozbrzmiewała będzie muzyka mistrzów w wykonaniu najlepszych polskich i zagranicznych wykonawców. Na tegoroczną edycję festiwalu złoży się jedenaście koncertów. W ten piątek o g. 19 wystąpią organiści - Karolina Karkucińska i Maciej Wota oraz Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego (24.06).

Wszystkie festiwalowe koncerty to unikatowe spotkania z muzyką. Wśród nich szczególnie zapowiada się dzisiejszy koncert inauguracyjny. Dwóch organistów jednocześnie przy kontuarze kamieńskiego króla instrumentów zasiada bowiem niezwykle rzadko. W piątek po raz pierwszy w Kamieniu Pomorskim wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego pod batutą ppłk. Marcina Ślązaka. Pierwszy koncert tegorocznego festiwalu podzielony będzie na dwie części - organową i kameralną. Na część organową wstęp jest biletowany, a na kameralną (występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego) - wolny.

Bilety (zwykły - 25 zł oraz ulgowy - 20 zł) są do nabycia w Biurze Organizacyjnym Festiwalu mieszczącym się w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej (od poniedziałku do soboty w g. 10-17) oraz w koncertowe piątki przed katedrą - od g. 17.

Music West Fest - VIII Baltic Neopolis Festival

Przelewice, Police. W naszym regionie trwa coroczny letni festiwal szczecińskiej orkiestry Baltic Neopolis Orchestra, która otrzymała właśnie honorowy tytuł „Ambasadora Szczecina". W tym roku ta impreza ma nową nazwę: Music West Fest - VIII Baltic Neopolis Festival. Nasza redakcja objęła patronatem prasowym to wydarzenie.

W sobotę w Przelewicach, w Ogrodzie Dendrologicznym o g. 16, rozpocznie się koncert pn. „Adamska Va Banque". Wystąpią: Olga Adamska (która obchodzi właśnie jubileusz ćwierćwiecza pracy) oraz Baltic Neopolis Ensemble w składzie: Nella Zaforemska - skrzypce, Ala Miruk-Mirska - skrzypce, Anna Rutkiewicz - altówka, Kateryna Verbitska - wiolonczela, Klaudyna Michalska - kontrabas, Dawid Głogowski - trąbka, Radek Wośko - perkusjonalia. Czego się można spodziewać po wydarzeniu? „Oryginalnie skonstruowany koncert to kolejna zaskakująca odsłona popularnej

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 24-06-2022Image
Fot. Ryszard PAKIESER
Image
Olga Adamska Fot. archiwum Olgi ADAMSKIEJ