13-07-2022 eKurier | Szczecin/Region
Pracy w regionie jest mnóstwo

Zatrudnię od zaraz!

Zatrudnię od zaraz!
Sii Polska obecnie zatrudnia ponad 7 tys. ekspertów realizujących projekty dla liderów nowoczesnych sektorów gospodarki. Po Częstochowie, Pile, Bydgoszczy, Gliwicach i Białymstoku lider usług transformacji cyfrowej, inżynierii i doradztwa biznesowego otworzył w Szczecinie, z końcem czerwca, swój piętnasty oddział. Pracuje w nim już trzydzieści osób, poszukiwanych jest kolejnych trzydziestu programistów. Fot. Sii Polska

6,4 procent - tak według wstępnych informacji z powiatowych urzędów pracy będzie się kształtował poziom bezrobocia w Zachodniopomorskiem w czerwcu. Z rejestrów pośredniaków - w stosunku do maja 2022 r. - ubyło 1756 osób.

Jeszcze lepiej wypada nasz region w porównaniu z czerwcem minionego roku: z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy wynika, że obecnie jest niemal 9 tysięcy bezrobotnych mniej. Etaty są dla księgowych, budowlańców, kucharzy i kelnerów, kierowców i informatyków, a nawet tych, którzy chcieliby zostać podinspektorami pracy.

Firmy od ręki przyjmą księgowych i kadrowców, na dodatek chcą ich mieć stacjonarnie w przedsiębiorstwach, a nie tych pracujących zdalnie lub ze spółek outsourcingowych.

- Księgowe są poszukiwane od zaraz. Od pół roku jest to na rynku pracy zawód tak samo poszukiwany jak informatycy i programiści. Polski Ład przyniósł absolutny renesans tego zawodu. Widać to po liczbie ofert, ale także po tym, jak wiele firm zgłasza się do firm rekrutacyjnych z prośbą, by znaleźć im dobrą księgową, kadrową i osobę, która będzie w stanie poradzić sobie z zamieszaniem, które jest efektem ostatnich rewolucji podatkowych - mówi Dorota Siedziniewska-Brzeźniak, ekspert rynku pracy i prokurent w spółce Idea HR Group. - Najpierw szturm zainteresowania księgowymi miał miejsce w styczniu i lutym, gdy Polski Ład debiutował. Teraz przeżywamy kolejną falę zapytań o księgowe gotowe do pracy, bo nadchodzą kolejne modyfikacje. Pracodawcy nie liczą się

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 13-07-2022